|
Изпарител CN 04
Автомобилно устройство, което редуцира и стабилизира налягането на газта. Трите стъпки при редуцирането осигуряват стабилност при високо и ниско налягане. Изпарителя е снабден с клапан за освобождаване на налягането и соледоиден клапан за ниско налягане, закрепен срещу третата степен. Необходимата температура за работа се доставя чрез връзка с охладителната система на двигателя. Притока на газ към двигателя на празен ход се активира от главната газова тръба, притока е резултат отрицателното налягане произведено от двигателя. CN04 е снабден с електронно стартиращо устройство с вградена система за сигурност, която затваря соленоидния газов клапан, когато двигателя спре.
Тип изпарител: 3 степенно електронно стартиращо устройство и работа на празен ход при отрицателно налягане
Употреба: подходящ за автомобили с или без катализатор, инжекцион и карбуратор
Тип гориво: метан
Нагряване: течност от охладителната система на двигателя.
Тестово налягане: 300 bar
Входно налягане: 220 bar
Регулиране на налягането при първа степен: 4 bar
Регулиране на налягането при втора степен: 1.5 bar
Мощност: 12 V DC
Захранване на бобината на газовия клапан за високо налягане: 20W
Версии:
CN 04: до 100 kW
|
|
|
 |
Абонамент за новини
|
Полезни съвети: |
Според последните проучвания, 5 % от всички смъртни случаи на моторни превозни средства са причинени от небрежна поддръжка на автомобилите.
Охладителната система трябва да бъде напълно промивана и да се презарежда на всеки 24 месеца. Размерът, условията и концентрацията на охлаждащата течност трябва да бъдат проверени. (препоръчително е процента на антифриз/вода да е 50 на 50.)
Никога не сваляйте капачката на радиатора, докато двигателят не е добре изстинал. Състоянието на задвижващите ремъци, скобите и маркучите на двигателя трябва да бъдат проверявани от професионалист.
Масло и маслен филтър се подменят според времевия интервал и експлоатацията на автомобила (изминати км). Обикновено е посочено в ръководството на автомобила. (минералните масла на 10 000 км., полусинтетичните 10 000 – 12 000 км, а синтетичните при пробег 15 000 км.). Ако автомобила има голямо натоварване с багаж или теглите ремрке също се отразява.
Смяната на другите филтри ( въздушен, горивен, на картерните газове и т.н.) се препоръчва да е на по-чести интервали в прашни условия. Възможно е да възникнат проблеми с управлението (трудно да спира, намалена мощност и др). Предотвратете ги навреме.
Замърсеното предно стъкло води до умора на очите и може да представлява заплаха за безопасността. Сменете чистачките и заредете с течност за тях.
Сменяйте гуми си на всеки осем хиляди км. Проверявайте налягането на гумите веднъж месечно, след като първо са изстинали. Не забравяйте резервната гума и се уверете, че тя е в добро състояние.
Проверете какво гориво е препоръчително за вашия автомобил. В ръководството за потребителя трябва да пише октановото число.
Поддържайте гумите напомпани до необходимото ниво. При по-напомпани гуми вашия автомобил ще харчи повече гориво за да поддържа скоростта.
По-тежки превозни средства, изразходват повече гориво. Почистете автомобила – купето и багажника преди да тръгнете на път.
Използвайте климатикът пестеливо, защото той допълнително натоварва двигателя на автомобила и се използва повече гориво.
Затваряйте прозорците. Широко отворени прозорци, особено при бърза скорост увеличават аеродинамичното съпротивление. Може да намалите разхода на гориво с 10%.
Избягвайте дълъг престой на празен ход. Ако знаете, че ще спрете за повече от минута изгасете двигателя на колата. Неправилно общоприето схващане е, че автомобила ще използва по-малко гориво от количеството при повторно запалване.
Спазвайте ограниченията на скоростта. Колкото по-бързо карате, толкова повече гориво използвате. Например, ако шофирате със 110 км/ч вместо с 90 км/ч ще увеличите разхода на гориво с 20%.
Използвайте автопилот. Използването на автопилот на дълъг път (магистрала) ви позволява да поддържате постоянна скорост, което намалява разхода на гориво.
|
|